Ľanové vrecká

Výrobca:

Manufolktúra

Rúbanisko 2/42

Lučenec

Sme rodinná manufaktúra a šijeme oblečenie z ľanu, konope a bio materiálov vo folkovom štýle. Zaujíma nás etnológia a spôsob žitia našich predkov ale aj súčasný a preto ľanové vrecká dostali nový nádych v dnešnej dobe, pretože to je to, čo sme už múdro využívali denno denne v domácnostiach v našej minulosti.
Všetko okolo výroby vreciek sa nám dodnes krásne skladá akoby samo a my sme radi, že dáva prácu aj ďalším ľuďom okrem nás samých. Máme spokojných zákazníkov, ktorý sú nadšení z toho, že ich chlebík môže byť bez plesní a zdravo uskladnený aj bez sáčkov.

 

Ľanové vrecká – spôsob použitia a údržba
Keď rozstriháte ľanovú látku na menšie kúsky, na dobrom kompostovisku sa rozloží do 30 dní, čo znamená, že má aj minimálny dopad na životné prostredie. Aj naše kroky preto vedú k novým a šetrným spôsobom výroby. Aj my sa učíme a postupne uplatňujeme nové poznatky v rámci ekológie nielen do nášho životného štýlu, ale aj do práce. Byť priateľom planéty vychádza z našej osobnej etiky, zodpovednosti, a to je pre nás veľká radosť.

 

Čo potrebujete vedieť predtým, ako vrecko prvýkrát použijete?
Textil je najčastejšie doporučovaným materiálom na správne uskladnenie chleba. Ľan je prirodzene antibakteriálny a rezidentný voči plesňam. Pred prvým použitím doporučujeme vrecko ručne oprať a žehliť ešte vlhké. Prírodné materiály vrátane ľanu sa niekedy zbehávajú, a preto je tento postup potrebné dodržať.